272slowa.pl

Zaoraszamy do nas, forum dyskusyjne fragxperts.pl

Techniki izolacji ścian piwnicznych

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 15
Location: Piotrków Trybunalski
Poszukuję informacji o izolacjach ścian piwnicy. Sytuacja jest taka, że w piwnicy mam dużą wilgoć, a nie bardzo jest możliwość dostania się z zewnątrz do wszystkich fundamentów domu. Jak to zrobić? Jaki polecacie metody?
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 11
Location: Piła
Zasada jest taka, że wszędzie tam, gdzie to możloiwe izolujesz od zewnątrz. Czasem da radę coś wykombinować. Jeżeli już naprawdę nie jest to możlwe, to pozostaje ci metoda iniekcyjna, czyli „wstrzykiwanie” w ściany specjalnych substancji chemicznych, które zapobiegają podciąganiu kapilarnemu, a tym samym minimalizują wilgoć.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 12
Location: Opole
Zobacz sobie jakąś firmę któa to robi, na przykład AMC. Tu masz więcej informacji https://amc.net.pl/oferta,iniekcje,22.html. Przeciwwilgociowo ścian się nie izoluje od wewnątrz, nie ma takiej opcji, wszystkie tego typu rozwiązania to tylko tak zwane mniejsze zło, ale to się później odbija na całej konstrukcji budynku, ściany szybciej niszczeją. Również uważam, że jedyna opcja to technika iniekcyjna.
« Last edit by fragxperts on Fri Jun 29, 2018 8:46 am. »
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 15
Location: Piotrków Trybunalski
No cóż, czyli pozostaje mi zainteresowanie się tą techniką. Na szczęście w części jest możliwość odkopania fundamentów i zaizolowania od zewnątrz, ale troche liczyłem na to, że uda się tego uniknąć i może są jakieś technologie, które tego nie wymagają.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 11
Location: Piła
No niestety, pewnych rzeczy nie przeskoczysz, choćbyś bardzo chciał, ale próbować można :). Podsumowując polecam poczytanie ci o konkretnych preparatach do iniekcji i posuzkanie doświadczonego wykonawcy, który już robił podobne prace i wie, jak sprawa wygląda.

Post Reply

Page: 1