272slowa.pl

Zaoraszamy do nas, forum dyskusyjne fragxperts.pl

Czy sadzonki choinek pasują do ogrodu?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 39
Location: Radom
Chodzi mi po głowie urządzenie ogrodu w foirmie małego zagajnika choinek, tylko nie wiem, czy to dobry pomysł w mieście. Słyszałam, że akurat iglaki to takie rośliny, które są w stanie przetrwać najtrudniejsze warunku glebowe, a te akurat u m nie nie są najlepsze. Jak myślicie sprawdzi się ten pomysł?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 50
Location: Toruń
Wszystko zależy od tego jakie masz otoczenie swojego domu. Ja wychodzę z założenia, że wszystko jest dobre w czym człowiek się dobrze czuje, więc jeśli taka forma ogrodu Ci odpowiada to jak najbardziej.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 37
Location: Wałbrzych
Choinki to drzewka ponadczasowe, tylko weź pod uwagę, że niektóre gatunki rosną naprawdę bardzo wysoko, więc za kilkanaście lat będą to drzewa nawet powyżej dwudziuestu metrów.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 43
Jeśli lubisz wszelkiego rodzaju iglaki to zajrzyj tutaj http://sklep.sadzonki-kubiak.pl/sklep/kategoria/rosliny-iglaste/ i zobacz, jak wiele odmian możesz zastosować. Są tuje, jodły, świerki, wszystko odpowiednio wyhodowowane i od razu odporne na szkodniki. Sadzonki choinek rosną bardzo szybko, a przyrost niektórych to prawie metr rocznie.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 50
Location: Toruń
Z tego co kojarzę to chyba modrzew ma największy przyrost.

Post Reply

Page: 1